Aktualności

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Zaproszenie na obchody XV – lecia Stowarzyszenia Speleo - Myszków

 

Speleo – Myszków pragnie serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych eksploracją jaskiń na obchody XV lecia Stowarzyszenia, które odbędą się dnia 26 -27 czerwca 2021 roku. Spotkanie odbędzie się pod jaskinią  Wiercica (N 50*40’30” E 19*24’55”).

 Początek imprezy o godzinie 10:00, a w planie między innymi znajdzie się: otwarcie jaski Wiernej  (10:00 – 19:00). Podczas trwania obchodów dostępne będą wyroby kulinarne własnej produkcji oraz różnego rodzaju napoje :)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Msza Święta w Jaskini Wiercica

Serdecznie zapraszamy na Msze Świętą, która odprawiona będzie w intencji tych, którzy zginęli w górach i jaskiniach świata.
Nabożeństwo rozpocznie się w dniu 13 czerwca o godzinie 12 w jaskini Wiercica.

Aktualne rozporządzenie zakłada, że od 15 maja br. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych podczas sprawowania kultu mogą się odbywać na zewnątrz bez limitu osób przy zachowaniu odległości nie mniejszej, niż 1,5m (por. § 26 ust. 10). Istnieje prawna możliwość zorganizowania Mszy w Jaskimi Wiercica z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

ks. Zenon Tomasiak

P.S. Prosimy o przesyłanie nazwisk osób,
za których ma być odprawiana Msza Św. w tym roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Previous Next

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Co nas tu ciągnie aby szukać po lasach koło miejscowości Rodaki jaskiń? Może to że te piękne jaskinie jeszcze nie zostały zakratowane. Miałem obawy czytając opisy czy podołamy z naszymi umiejętnościami aby sobie nie zrobić krzywdy, sorry z moimi umiejętnościami, bo Grzesiu jest sprytniejszy umie robić te węzły, przepinki, słowem można mu zaufać. Dzięki niemu zobaczyłem coś co jest połączeniem Wiernej i Niedźwiedziej Górnej czyli Jaskinię Józefa. Chylę czoła przed panem Sanakiem odkryć takie cudeńko ,zazdroszczę mu, musiała mu "kopara" opaść jak to zobaczył jako pierwszy. Malutkie wejście a ogromna jaskinia...i dość głęboka. Tak czy owak Speleo Myszków w sile dwóch czyli Robert z Częstochowy i Grzesiu z Siewierza dokonali eksploracji. Tylko gdzieś mało tych gacków w tej spokojnej jaskini , czy wszystkie siedzą w tej opisanej na "Jaskiniach Jury" Wiercicy? Pozdrawiam...y.

SPELEO-MYSZKÓW

Siedziba stowarzyszenia: Myszków, ul.Jedwabna 42
Baza speleologiczna: Myszków, Miejski Dom Kultury, ul.3 Maja 15
Bank i konto: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie 93 82790000 0123 3584 2001 0001
KRS 0000299710 ; REGON: 240865062 ; NIP: 577-194-01-69
tel. 600 397 566

©2021 speleomyszkow.pl. All Rights Reserved.

Search